Úspěchy našich klientů

 

Kurz formování postavy, červen 2016

Tereza Magda Martina

 

Z přihlášek do kurzu formování postavy jsme vybrali tyto tři kandidátky, které cvičí pod dohledem našich trenérů. Jejich příkladem se můžete inspirovat k Vašemu hubnutí. Budete-li potřebovat odborné rady, rádi Vám pomůžeme.

 

Rozhovor s účastnicí Terezou

Můžete se nám představit a říci něco o sobě?

Tereza: Jmenuji se Tereza Předotová a je mi 25 let. Vystudovala jsem střední školu s maturitou. Mám 14 měsíčního syna a momentálně jsem na rodičovské dovolené.  

Proč jste se přihlásila?

Tereza: Protože chci více shodit a zároveň potřebuji, aby se mi někdo věnoval během cvičení a řekl mi, co dělám dobře a špatně.

Jak jste reagovala, když jste se dozvěděla, že jste vybraná?

Tereza: Měla jsem velkou radost. Cvičím už měsíc a balíček od Tigeru mi pomůže s tím pokračovat.

Jaký je Váš hlavní cíl?

Tereza: Shodit na určitou váhu, kterou jsem měla před 4 roky a získat kondičku.

Jak jste spokojena s Vaší trenérkou?

Tereza: Hodně, Eliška Štědroňská je super a je s ní velmi dobrá komunikace.

Co jste zatím absolvovala z balíčku služeb?

Tereza: Diagnostiku a osobní trénink. Samotné cvičení mě teprve čeká.

A líbí se Vám v Tigeru?

Tereza: Moc se mi tu líbí. Doporučuji jeho návštěvu.

 

Rozhovor s účastnicemi Magdou a Martinou

Můžete se nám představit?

Magda: Jmenuji se Magdalena Nováková a bydlím v Jirkově.

Přihlásila jsem se, abych zformovala problematické partie, které nabývají v tomto věku naprosto neúměrně :-)

Do soutěže se přihlásila i moje kamarádka a kolegyně z práce Martina též kvůli problematickým partiím.

Martina: Já se jmenuji Martina Fesslová. Bydlím také v Jirkově.

Jak jste spokojeny s Vaší trenérkou?

Martina: Naše trenérka je Martina Matoušová a je výborná. Už týden cvičíme samy.

Magda: Ještě bychom rády řekly, že nám vyšli vstříc i co se týče jídelníčku a struktury stravy.

Je těžké dodržovat tento jídelníček?

Magda: Protože si jídla můžeme dělat podle vlastní chuti tak to není problém.

Martina: Cítím se teď svěžejší, kupodivu odpočatější a psychicky úplně v pohodě.

V Tigeru se Vám líbí?

Martina: V Tigeru jsem poprvé a je to tu úžasný. Líbí se mi tady moc.

Magda: Mně se tu také líbí. Když to srovnám s ostatními posilovnami, tak kvalita strojů je na daleko lepší úrovni. I péče trenérů se mi líbí, nikdy jsem se s ničím takovým nikde nesetkala.

Martina: Trenérka Eliška mi také vyšla velmi vstříc. Oslovila jsem ji kvůli své dceři, která chce také osobní trénink.

 

Příběh paní Ivany

S počáteční váhou 108 kg jsem chodila do Tiger Relax clubu ještě před tím, než v lednu 2009 vzniklo klubové členství.
Navštěvovala jsem 2x týdně Pilates, neomezovala jsem se v jídle, večer jsem občas v jídle hřešila a výrazně jsem vůbec nehubla. Po pravidelném cvičení 2x týdně Pilates se sice zlepšila má pohyblivost, ale efekt na váze nebyl až takový, jaký bych očekávala, spíše nebyl žádný. To se změnilo až s klubovým členstvím.

   

Nyní cvičím již 9 měsíců pravidelně a to 4x až 5x týdně a své cvičení si bez omezení kombinuji podle potřeby a nálady.
Kombinace vždy poskládám ze cvičení v zóně Cardio + Pilates, nebo cvičení v Posilovně + Flexibar, Cardio + Posilovna atp. Každá návštěva v klubu mi zabere cca 2 hodiny, ale je fakt, že cvičení mě začalo strašně bavit a bez něj si už život nedokážu představit.

   

V začátku klubového členství jsem ale takovou zátěž vůbec nezvládla, mohla jsem "ustát" maximálně 20minut cardio a jedno aerobní civčení, tedy trénink v posilovně, nebo Pilates. Přidáním Cardio zóny do svého tréninku se podařilo neuvěřitelné zlepšení na úbytku mé váhy. Po pouhých dvou měsících v klubovém členství jsem zhubla 12 kilogramů. Osobní trenér Milan mi poradil jak se správně pohybovat, jaké mám dodržovat tepové frekvence pro správné hubnutí a motivoval mě k výsledkům. Osobní trénink jsem ocenila, protože ze začátku bych vůbec nevěděla, jak mám vůbec cvičit a jaké stroje používat. Samozřejmě jsem se musela omezit i v jídle. Např. bílé pečivo skoro zmizelo z mého jídelníčku. Ze začátku to bylo težší, musela jsem si vypěstovat pravidelný návyk jíst 6x denně, někdy se i překonat a jít cvičit, ale zvykla jsem si tak, že dnes se do Tigra opravdu těším. Sama bych se nikdy rozhodně nedokázala tak vyhecovat a pomůže mi, ža mám v Tigru kolem sebe kolektiv, hezké zázemí a fajn trenéry, kteří mi rozumí.


Osobně oceňuji hlavně cvičení a lektory Pilates, kde je v lekcích přínosem to, že lektor vždy opraví moje chybné cvičení, udržuje s námi kontakt, vše vysvětlí a předvede a vy pak sami na svém těle perfektně poznáte, co se děje, když cvičíte špatně a jaká je to změna k lepšímu, když cvik provedete správně a zafungují vám svaly, které máte. Když se naučíte své tělo zvládat a poznáte, že se zlepšujete je to pro vás opravdu příjemné docenění. Po několika měsících pravidelného cvičení rostla moje schopnost zlepšit a provést lépe své cviky. I když se to nezdá, cvičení Pilates je perfektní pro tvorbu svalové hmoty a hlavně pro napravování zad, které při sedavém zaměstnání trpí. Cviky, které jsem zprvu nemohla provést vůbec, si dnes vyloženě užívám. V Tiger Clubu jsem ušetřila spoustu peněz, protože jsem tady jako doma a kdybych měla utrácet za jednotlivé vstupy, nebo permanentky, nedoplatila bych se. Motivuje mně hlavně můj úspěch, to že jsem zhubla 31 kg oceňuje hlavně mé zdraví, zlepšila se mi moje kondice, jsem se cvičením v pohodě a to se líbí i mé rodině, všichni mě pochválili a já vím, že i kkyž si občas dopřeji nějaký ten úlet v jídle, zase to v Tigru v pohodě doženu. Tiger Relax club doporučuji každému, kdo se bojí překonat svůj ostych ze cvičení, z pravidelnosti, protože i já cvičila jen 2x v týdnu a sama jsem poznala, že bez informací a odborné pomoci není jednoduché dostát nějaké razantnější změny v životě. Já jsem to zvládla a v Tiger clubu to zvládně každý!

Hubnutí paní Ley Hamatové

V průběhu prázdnin 2010 vyhlásil Chomutovský deník soutěž hubnutí. Tato akce probíhala současně ve všech Denících v Ústeckém kraji. Redaktoři novin vybrali z přihlášených tři zájemce a ti začali pod vedením odborníků z Tiger Relax Clubu svou cestu k vysněné postavě a závěrečné krajské soutěži sympatií. Tady přinášíme reportáž z průbehu hubnutí naní Ley.

Lea Hamatová: „Začít je vždy nejtěžší“
Sympatická osmatřicetiletá učitelka z mateřské školky Lea Hamatová se do soutěže Hubněte s Deníkem přihlásila protože věří, že ji to pomůže překonat počáteční nezdary. ,,Tato soutěž je pro mě záchytný bod, který mě přinutí něco se sebou dělat. Začít je vždycky to nejtěžší,“ tvrdí paní Lea.
Přála by si být v lepší kondici a o trochu hubenější. ,,Především si potřebuji vylepšit kondici, což ve své práci s dětmi potřebuji. Také jsem zvyklá být hubenější. Vím, že to mám především z jídla. Když jsem ve stresu, sáhnu po jídlu,“ přiznává na sebe.
Proto ji trenérka navrhla pár tipů do začátku. ,,Ze začátku chůze na pásu a pak strečing a kruhový trénink,“ radí osobní trenérka Jana Mališová.
Jednou se jí zhubnout už povedlo. Během tří měsíců shodila deset kilo. ,,Před dvěma lety jsem v Tiger Relax Clubu už cvičila. Povedlo se mi během tří měsíců zhubnout deset kilo, ale pak jsem se zase dostala do stresových situací, přestala cvičit a kila šla opět nahoru,“ popisuje své zkušenosti sympatická učitelka. Její pokusy o hubnutí nebyly vždy jen úspěšné. ,,Zkoušela jsem i hubnoucí přípravky, ale nefungovaly. Nic mi nepomohlo potlačit chuť k jídlu. Vím, že to chce jen pravidelně cvičit a správně jíst.“

Co je nového 14.7. 2010 - Vstupní diagnostika - naměřené hodnoty, 23.8. výsledné hodnoty

Hamatová Vstupní měření 14.7.2010 Kontrolní měření 6.8.2010 Rozdíl Kontrolní měření 23.8.2010 Rozdíl proti vstupnímu měření
Váha (kg) 86,6 82,3 - 4,3 80,9 - 5,7
Výška (cm) 165        
Věk 38        
Obsah tuku v těle (%) 48,3 46,1  - 2,2 44,6 -3,7
Váha tuku v těle (kg) 41,8 37,9 -3,9 36,1 - 5,7
Viscerální tuk (1) 9 8 - 1 8 - 1
Obsah svaloviny (%) 22,3 32,2 + 0,9 24 + 1,7
Váha svaloviny (kg) 19,3 19,1 - 0,2 19,4 + 0,1
Bazální metabolismus (KJ) 6579        
Obvod přes prsa (cm) 107 105 - 2    
Obvod přes pas (cm) 106,5 103 - 3,5 104 - 2,5
Obvod přes boky (cm) 120 117 - 3 115 - 5,5
Obvod přes stehna (cm) 67,5 68 +0,5 67 - 0,5
Obvod přes lýtka (cm) 40,5 39,5 - 1 40 - 0,5
Obvod přes biceps (cm) 34 33 - 1 32,2 - 1,8
Obvod předloktí (cm) 26,5 25,2 1,3 25 - 1,5
Energetický výdej (KJ) 10302        

 

Co je nového 15.7. 2010 - První analýzy odborníků z Tiger Relax Clubu

Co radí osobní trenérka Jana Mališová: Paní Hamatová má skoro polovinu váhy v tuku. Doporučuji stejný princip cvičení jako u Gavlasové. Jen cvičení na pásech by mělo být dvacet až třicet minut denně. Tepovou frekvenci by měla udržet na 122 až 160 tepů za minutu. Před kruhovým tréninkem deset minut stretchingu, protože má zkrácené svalstvo a opakovat posilovací kolečko třikrát za sebou pro zpevnění svalů. Dále doporučuji chodit jednou týdně na Pilates a Zumbu. Do posilovny by měla zajít dvakrát až třikrát do týdne.
Komentář výživového poradce Tiger Relax Clubu Martina Matouše: Před dvěma roky zhubla v období jednoho roku 15 kg, a pak postupně nabírala kilogramy nevhodným způsobem stravování a malým energetickým výdejem. Jako hlavního viníka dnešního stavu vidím stravování se ve školní jídelně. Tato strava je navržena pro děti, které potřebují hodně energie. Pro dospělé je toto jídlo naprosto nevhodné, navíc když mají nedostatek pohybu. Paní Lea je se svým BMI již v kategorii obezita.
Co radí výživový poradce Martin Matouš: Doporučuji zvýšit četnost stravy na pět jídel denně. Zařadíme do jídelníčku celozrnné pečivo, ovoce a jogurty zejména k snídani. Využijeme prázdnin a dovolené, kdy si paní Lea může oběd dělat sama, obsahující zejména bílkoviny a zeleninu s minimem sacharidů. Doplníme dvě svačiny. Ranní zejména složenou z ovoce a odpolední ze zeleniny, pro přísun vitamínů a minerálů. Večeře budu kombinovat z ryb, luštěnin a zeleniny pro dostatečný denní přísun vlákniny.

Co je nového 28.7. 2010  Lea: Snažím se cvičit každý den

Paní Lea je usměvavá osmatřicetiletá učitelka v mateřské školce. Do hubnutí se opravdu obula a cvičí každý den. ,,Snažím se každý den zajít do Tigeru,“ svěřuje se. „Byla jsem už na běžícím pásu, v posilovně a na Zumbě, což je nějaký taneční styl cvičení. Je fajn, protože tancuji ráda. Čeká mě ještě pilates. Pokouším se to hodně střídat. Doma mám eliptical, tak se ještě snažím o večerní běhání,“ popisuje svůj tréninkový plán paní Lea.

Vyzkoušela také Hoodia sprej, co od Deníku dostala. ,,Opravdu to potlačuje hlad, ale jen ten menší. Jestli to potlačí i mou mlsnou pusu, to ještě nebyla příležitost vyzkoušet,“ směje se. „Když teď pravidelně jím, tolik mě mlsná nehoní. Určitě ho budu prozatím využívat hlavně odpoledne a večer, protože je to pro mě problematický čas,“ dodává ke své zkušenosti s Hoodia přípravkem na hubnutí paní Lea.

S novým jídelníčkem je velmi spokojená, ale rodina s ní nová, zdravá jídla jíst nechce. ,,Nový jídelníček mi problém nedělá. Přibylo mi tam celozrnné pečivo, které mám ráda, zelenina a ovoce, také luštěniny a ryby. Výživový poradce Martin Matouš mi vyhodil z předešlého jídelníčku přílohy, ale to mi nijak moc nevadí,“ vyjmenovává nové potraviny paní Lea.

Co je nového 6.8. 2010 - Lea: Moje tělo není robot

Osmatřicetiletá Lea ve svém úsilí o lepší kondičku nepolevuje. ,,Já se ještě stále snažím a mám z toho dobrý pocit. Předsevzetí, že budu chodit každý den do Tigeru, jsem krapet upravila, protože tělíčko mi vysvětlilo, že není robot a občas si chce taky oddychnout a i trenéři mě upozornily na dostatek odpočinku, abych to nepřepálila. Takže chodím do Tigeru asi čtyřikrát do týdne,“ popisuje své úsilí Lea.

Její trenérka Jana Mališová je s Leou velmi spokojená. ,„Paní Lea je velice ctižádostivá a poctivá při cvičení. Nebere cvičení jenom jako image pro okolí, ale jako prostředek ke zlepšení své tělesné kondice a zdraví, které jsou důležité pro to, aby se člověk dobře cítil a zvládal všechny každodenní překážky,“ chválí soutěžící osobní trenérka Jana Mališová a dodává ,, Je velice pilná, snaží se cvičit na sto procent. Nikdy se nesnaží cvičení ošidit (to trenér pozná). Proto se u ní i fyzická kondice zlepšila.“

Jejím oblíbeným cvičením se stala Zumba. ,,Ráda chodím na Zumbu. Vždy se těším na nohy do fň a smích, je to totiž dost velká legrace, když mi to nejde a motám se tam jak nudle v bandě,“ se smíchem vypráví o hodinách Lea.

Největší potíže při dodržování zdravého jídelníčku vidí Lea v nadýmání. ,,Dala jsem si celozrnné špagety s rajčatovou omáčkou, recept podle Itala v kuchyni. A zase jsem si uvědomila, jak je těžké dělat různé zeleninové přílohy. Spousta zeleniny nadýmá a já bych si je tak dala, ale cvič a běhej a přitom voň jak fialky. Mrkev taky není vhodná, ještě tak syrová a ta mi začala v žaludku dělat rotiku,“ upozorňuje na obtíže se zdravým stravováním Lea.

Co je nového 13.8. 2010 - Lea: Cvičení mě nabudí, že mám pak problém usnout


Lea je po třech týdnech cvičení s výsledky spokojená. ,,Určitě se mi vyfoukl polštář na bříšku. Dokonce jsem se na výlet nasoukala do kalhot, které jsem rok nenosila,“ raduje se z výsledku hubnutí Lea.

Tento úspěch si určitě zaslouží, protože i přes vyčerpávající práci s malými dětmi ve školce sebere zbytek sil a zajde si zasportovat. ,,Občas se přes den cítím unavená a vůbec, ale vůbec se mi nechce jít si mordovat tělo. Ale když jsem se do toho konečně pustila, tak se musím přemoci. Hodně mi pomáhá, že i zbytek rodiny chodí na tréninky se mnou,“ oceňuje podporu rodiny Lea. Na snímku s Leou trénuje na kole její syn.

Myslí si, že už základy zvládla a pouští se do nových cviků. ,,Cvičení, která jsem už párkrát zkusila, mi jdou. Mám i dobré základy od osobní trenérky Jany Mališové, takže stačí už jen kontrolovat a víc se soustředit na nové cviky. Cvičení mě vždy, tak nabudí, že mám občas problém usnout. Také se mi po hodince v Tigeru hodně zvedne nálada. Že by radost, že to mám za sebou,“ dumá s úsměvem Lea.

Lea má pohodu i doma a s rodinou si vycházejí vzájemně vstříc. ,,Když kvůli cvičení neupeču buchtu k snídani, hlavu mi netrhají. Moje hubnutí nekomentují. Spíš probíráme, jak cvičím. To že se hodně hýbu, je těší nejvíc, protože jsem jediný peciválek doma,“ popisuje jak vypadá rodinná podpora Lea.

Cvičení jí jde, ale se zdravým stravováním má občas problémy. ,,Někdy mám nesnáze, když nejsem doma a tak si chystám jídla sebou, což je někdy oříšek, když není možnost si ho ohřát. Problém je i v restauracích, protože výběr není nic moc. Někdy si také nejsem jistá kaloriemi,“ vypráví Lea.

Doma už uvařila zdravé jídlo, které chutnalo celé rodině. ,,Udělala jsem celozrnnou pitu a místo dresinku jsem použila sýr Cottage s česnekem. Přidala jsem kuřecí prsa, ledový salát a sherry rajčátka. Bylo to moc dobré,“ pochvaluje si zdravou a zároveň chutnou stravu Lea.

Co je nového 22.8. 2010 Lea: Mé pozadí ztrácí airbagy

Lea se po týdnu dovolené snaží dostat do zajetých kolejí. ,,Musím se po dovolené trochu zaklimatizovat, ale cvičení mi potíže nedělá. Řekla bych, že se moje kondice po pěti týdnech v Tiger Relax Clubu dost zvedla, což je dobře, protože příští týden začíná náš školní rok a kondice bude zapotřebí,“ míní Lea.

Lea je pozitivní člověk, který se do všeho hrne s pozitivní energií. ,, Cvičení mě nastartuje, a pak jsem příjemně unavená. Baví mě opravdu všechno, jak Zumba, tak i Flexi-bar, posilovna, cardio-zona a Pilates. Začala jsem zkoušet jízdu na trochu jiném kole v cardio zoně. Sedí se na něm jak v křesle a můžu si v něm lépe hlídat hluboký stabilizační systém,“ vypráví o svém cvičení Lea.

Rodina Leu podporuje už od začátku. Syn s ní chodí dokonce i cvičit. ,,Doma mě udržují v dobré náladě. Nenápadně mě vyšoupnou z bytu, když se nemůžu rozhýbat směr Tiger. Dokonce mi koupili balon na cvičení a syn se mnou občas zajde i do posilovny,“ povídá o podpoře svých blízkých Lea.
Lea se nevrhla po hlavě jen do cvičení, ale také i do zdravého stravování. ,,Snažím se dodržovat kalorie, občas časově nestíhám, protože teď vstávám později než obvykle, takže si ráno dám tvaroh a mléko a když vyrazím ven, tak mám v kabelce ovoce, ovocnou tyčinku, jogurtové pití a vodu. To mi vydrží až do odpoledne a večer si udělám nějakou teplou dobrotu,“ vypočítává Lea.

Odměnou ji po pěti týdnech soutěže může být jednak lepší kondice a druhak viditelné výsledky. ,,Mám pocit, že mé pozadí ztrácí některé airbagy,“ raduje se Lea.

 

 

Závěrečné zhodnocení ze dne 25.8. 2010

Zhodnocení výživovým poradcem Martinem Matoušem

Paní Lea po celou dobu soutěže prokazovala velkou cvičební píli, důsledně dodržovala předepsanou stravu a to i na dovolené. Prostě přistoupila k této výzvě zodpovědně a samozřejmě výsledky tomu odpovídají. Pokles celkové váhy o 5,7 kg, je poklesem tukové vrstvy, která se také snížila o 5,7 kg, svalová hmota zůstala zachována. Toto je správné hubnutí, dostatek bílkovin ve stravě ochránil svalovou hmotu a pokles se děl pouze na úkor tuku. Paní Lea tento pokles jistě vidí v obvodu pasu, který se zmenšil o 2,5 cm a obvod boků se snížil o 5,5 cm. Do dalšího období nenavrhuji žádné změny jídelníčku, stačí dodržovat to co bylo již napsáno. Paní Lea bude dále pokračovat ve cvičení v našem klubu, takže můžeme dlouhodobě řídit její další hubnutí. Výhledově navrhnu nový stravovací plán na prosinec a leden, což bude stabilizační fáze, abychom nechali organizmus odpočinout a také si paní Lea může o svátcích dopřát. Pak zase nastavíme nový redukční jídelníček, který opět povede k dalšímu poklesu hmotnosti a tvarování postavy. Paní Lee přeji do dalšího období mnoho odhodlání a pevné vůle a jsem rád, že je pozitivní motivací pro další ženy.

Hubnutí paní Kateřiny Nevolové

Sledujte, jak si Kateřina vedla v soutěži Hubneme s Chomutovským deníkem.

 

Třicetiletá maminka Kateřina Nevolová od dvou dětí celý život sportovala a měla ideální postavu. Po dvou porodech už není se svou postavou tolik spokojená a chtěla by s tím něco udělat. ,,Byla jsem zvyklá na pohyb. Hrála jsem volejbal a plavala. Po dvou dětech už nemám postavu jako dříve. Mám z toho komplex. Nejvíce bych chtěla zapracovat na břichu a také nabrat kondičku, abych se cítila lépe,“ svěřuje se Kateřina.
O soutěži se dozvěděla velkou náhodou a vycítila v ní příležitost, jak začít. ,,Čirou náhodou jsem si koupila Chomutovský Deník a tam uviděla upoutávku na soutěž Hubněte s Deníkem a řekla si, že do toho půjdu,“ vzpomíná na úplný začátek soutěže Nevolová.

Pro paní Kateřinu to bude na rozdíl od ostatních soutěžících teprve první zkušenost s hubnutím. ,,Před tím jsem nikdy neměla potřebu držet nějaké diety, protože jsem měla vyhovující postavu, ale teď bych chtěla zhubnout to břicho,“ říká Nevolová.

Zdravěji jíst s ní prý určitě bude dcera, protože té nic jiného nezbude. „Možná mě v tom podpoří i manžel a přidá se, ale tomu moc nevěřím,“ dodává se smíchem. „Jinak mi určitě bude fandit celá rodina.“

Co je nového 14.7.2010 - vstupní diagnostika, naměřené hodnoty

 

Kateřina Nevolová

Vstupní hodnoty ze 14.7. 2010

kontrolní měření z 9.8. 2010 rozdíl oproti kontrolnímu měření závěrečné měření z 23.8.2010 rozdíl oproti vstupnímu měření
Váha (kg) 75,4 75,3 - 1,1 74,3 - 1,1
Výška (cm) 169        
Věk 30        
Obsah tuku v těle (%) 40,4 38,1 - 2,3 38 - 2,4
Váha tuku v těle (kg) 30,5 28,3 - 2,2 28,2 - 2,2
Viscerální tuk (1) 6 6 0 6 0
Obsah svaloviny (%) 25,6 26,9 + 1,3 19,9 + 0,6
Váha svaloviny (kg) 19,3 20,0 + 0,7 19,9 + 0,6
Bazální metabolismus (KJ) 6322        
Obvod přes prsa (cm) 118     115 - 3
Obvod přes pas (cm) 105 97 - 8 100 - 5
Obvod pres boky (cm) 106 103 - 3 102 - 4,5
Obvod stehna (cm) 60 59 - 1 57 - 3
Obvod lýtka (cm) 32     38 - 1
Obvod biceps (cm) 31,5     31,5 0
Obvod předloktí (cm) 26        
Energetický výdej (KJ) 9384        

 

Co je nového 15.7.2010 - první analýzy odborníků z Tiger Relax Clubu

Co radí osobní trenér z Tiger Relax Clubu Jiří Rendl: U klientky jsem zjistil, že se u ní zvyšuje riziko skoliózy. Také se zmínila o tupé bolesti v bederní části zad, která se občas přenáší do pravé nohy až k palci. Proto jí doporučuji navštívit lékaře, který jí vyšetří páteř, jelikož tu hrozí vyhřeznutí ploténky. Zatím paní Nevolové doporučuji protahovat bederní sval, případně bedrokyčlostehenní a zesílit přímý břišní sval a naučit klientku používat hluboký stabilizační systém. Po zhodnocení lékařského vyšetření ji bude sestaven tréninkový plán. Zatím může chodit jednou týdně na spinning a pilates a dvakrát až třikrát týdně do posilovny. Chůzi na pásu bych doporučoval po každém cvičení po dobu třiceti minut.
Komentář výživového poradce Tiger Relax Clubu Martina Matouše: Paní Kateřina je sice dle hodnocení BMI v kategorii nadváha, ale z hlediska posouzení dle procent tuku v těle a nízkého procenta svalové hmoty, je zřejmé s čím budeme nejvíce bojovat. Z měření tělesných rozměrů vyplývá, že uložení většiny tukových zásob je kolem střední partie těla.
Paní Kateřina má dvě děti, druhé stále kojí, což je velice důležité zohlednit v novém navrženém jídelníčku. Nemůžeme nasadit přísnou dietu, jinak by došlo ke zvýšenému odbourávání tukových buněk do mateřského mléka. I cvičení musí být menší intenzity, aby nedošlo ke zvýšení kyseliny mléčné v krvi, která by přešla také do mateřského mléka a ovlivnila jeho chuť.
Vzhledem k těmto omezením je zřejmé, že paní Kateřina nemůže očekávat žádné velké úbytky hmotnosti, spíše očekávejme nastavení správného a zdravého stravování a odstranění bolesti zad, vyrovnáním svalových disbalancí když dojde k odbourání tuku, tak to bude signálem, že stravovací režim je správný.
Co radí výživový poradce Martin Matouš: Paní Kateřina má nedostatek ovoce a zeleniny a zvýšený příjem živočišných tuků. Dále má zbytečně velký příjem sacharidů a dosti málo bílkovin. Při tvorbě nového stravovacího plánu se zaměřim na zvýšení obsahu bílkovin a omezení obsahu sacharidů.  Také upravit poměry tuků, tak aby rostlinných bylo 2x více než živočišných. Zvýším příjem ovoce, jako zdroj energie k rannímu jídlu a vitamínů a zeleniny pro dostatek vitamínů a vlákniny.

Co je nového 28.7.2010 - Kateřina: Manžel cvičí se mnou, dcera nám to počítá

Třicetiletá sportovně založená maminka dvou dětí touží po své bývalé postavě a snaží se proto dělat maximum. Oporu našla i ve svém manželovi, který začal cvičit s ní.

,,Zatím jsem se s trenérem naučila posilovací cviky na břicho a vnitřní břišní svaly a pak protahovací cviky. Obojí praktikuju zatím doma a pocity mám zatím výborné,“ září Kateřina. „Manžel se dokonce přidal a posiluje bříško se mnou a starší dcerka nám to počítá. Je to fakt sranda. Chystám se vyzkoušet Flexi-bar. Můj osobní trenér Jiří Rendl mi ho vřele doporučil, protože tam posílím jak břišní, tak hlavně pánevní svaly, což po porodu potřebuju jako sůl,“ s úsměvem povídá o svém cvičení paní Kateřina.

Hoodia sprej bohužel paní Kateřina nemůže vyzkoušet sama, tak by ho ráda otestovala na svém manželovi. ,,Sprej jsem nevyzkoušela, protože jsem po pečlivém prostudování příbalového letáku bohužel zjistila, že se nedoporučuje pro těhotné a kojící ženy. Takže zkouším zlomit manžela, aby to vyzkoušel za mě, ale zatím bez úspěchu.“

Na nový jídelníček si paní Kateřina bude muset zvykat. ,,Jídelníčkem se zatím tím prokousávám a budu dávat dohromady nákupní seznam.“

Co je nového 6.8.2010 - Kateřina: Cvičím už sama, manžel odpadl

S třicetiletou maminkou Kateřinou cvičí už jen malá dcerka Mařenka. Původně se zapojoval i manžel. „Posilovací cviky na břicho cvičím i doma, ale teď už většinou sama. Manžel odpadl vcelku rychle a Mařenka se někdy přidá,“ vypráví o cvičení doma Kateřina.

Podle osobního trenéra Jiřího Rendla Kateřině spíše vyhovují kolektivní sporty. ,,Kateřina je typem ženy, která dává přednost spíše lekcím, ve kterých je cvičení všestranné a kolektivní, než jednostranné posilování. To je v jejím případě sestavené na odstranění její svalové disbalance,“ říká trenér.

S tím souhlasí i sama Kateřina. ,,Po několika odložených trénincích jsem měla první trénink v posilovně, kdy mě trenér naučil provádět správně všechny cviky, které potřebuji a o víkendu jsem si je poctivě běžela vyzkoušet sama. Docela to šlo, ale ještě nemám řádně zvládnutou techniku, takže pobolívají i jiné svaly, než by měly.“

Přiznává, že mnohem víc ji vyhovují skupinová cvičení. „Moc se těším na Pilates, který mi minulý týden utekl kvůli migréně. Byla jsem také na Zumbě a opravdu jsem se pobavila nad vlastní nešikovností. Tohle cvičení opravdu splnilo moje očekávání a ráda ho vyměním za spinning, který mi úplně nesedí,“ přiznává Kateřina.

Její trenér na ní obdivuje, s jakou energií se do cvičení pustila. ,,Při našem posledním setkání je na Kateřině znatelně vidět její pozitivní energie a nadšení z těchto lekcí. Znovu jsem ji ale musel připomnět, jak je významné posilování jejího těla pro udržení svalové bílkoviny při nasazené dietě a dodržení navrženého tréninkového cyklu v týdnu, aby dosáhla stanovených výsledků,“ popisuje trenér.

Kateřina je podle něj upřímný člověk a předem přiznala, že pokud se jí některé cvičení zdá nepříjemné, nezajímavé nebo těžké, tak má tendenci jej šidit. „Při našem osobním tréninku ale byla viditelná snaha cviky provádět správně. Tak věřím, že i v mé nepřítomnosti si na to dává pozor, protože to ovlivní její výsledky,“ dodává ke snažení Kateřiny Jiří Rendl.

Co se týče jídelníčku, Kateřina stále hodně bojuje. ,,Nejde o to, že by mi jídlo nechutnalo, spíš je problém s časem na přípravu. Určitě se ale zlepšila skladba jídelníčku, zařadila jsem víc zeleniny, kterou jsem se předtím neodvážila zkoušet kvůli kojení,“ vypráví třicetiletá žena, která je na mateřské dovolenou se svým druhým dítětem. “Zjistila jsem, že už to není takový problém a saláty si dávám s chutí. Posledních několik dní bojuji s nezvladatelnou chutí na sladké, kterou se snažím krotit ovocnými šťávami, ale bohužel několikrát se nepodařilo a přes výčitky svědomí jsem trochu hřešila,“ mluví o největších úskalích Kateřina.

Co je nového 13.8.2010 -Katka: Při chůzi na pásu si přečtu i knihu

Katka je maminka dvou dětí a nemá ráda stereotyp. Cvičení se snaží proto střídat. Po třech náročných týdnech jí začíná bavit i dřina v posilovně, kterou moc nemusela.

,,Pomalu přicházím na chuť i té posilovně. Snažím se chodit cvičit, kdykoli to jde a i nadále posiluji bříško doma, ale skupinová cvičení mně baví víc,“ prozrazuje na sebe Kateřina.

Po posilovně se ještě snaží na doporučení osobního trenéra Jiřího Rendla chodit na páse. ,,Je to pro mě výborný relax, můžu si tu v klidu přečíst časopis nebo knížku, což se mi doma prostě povést nemůže,“ s úsměvem dodává Kateřina.

Kateřina po třech nedělích únavu pociťuje, ale spíš z každodenního kolotoče kolem domácnosti než ze cvičení. ,,Únavu cítím, ale jistě ne ze cvičení. Spíš z běžného domácího koloběhu. Mladší dcerka je čím dál pohyblivější a posledních pár dní zlobí i v noci, Cvičení jako takové mě spíš probere a vyburcuje k větší aktivitě. Což je fajn, protože doma na mě čeká většinou ještě hromada práce,“ povzdychla si Kateřina.
Rodina se k ní ze začátku přidala a cvičila s ní doma, ale manžel brzy odpadl a teď jí podporuje spíše teoreticky.

Ani s vařením nového ,,zdravého“ jídla to nemá jednoduché. ,,S jídelníčkem pořád ještě hodně bojuji. Svačinky už mám vcelku zvládnuté a večerní saláty taky. Jen mi někdy úplně nesednou a to si pak s Rozárkou užíváme noční bolení bříška.

Největším problémem jsou ale obědy. Je téměř neproveditelné vařit tři nebo čtyři různá jídla. Takže to někdy trošku ošidím, ale vždycky se snažím dodržet množství a vybírat si nejzdravější variantu,“ vypráví o nesnázích v kuchyni Kateřina.

Rozdíl na sobě po třech týdnech potu v posilovně vnímá především v pocitové rovině. ,,Opravdovou radost mi dělá už jen ten pocit, že se snažím něco dělat, byť se kila nehnula a asi ani postava se příliš nezměnila, Samozřejmě jsem měla radost po druhém měření, protože takové skvělé výsledky jsem vůbec nečekala,“ raduje se z úspěchů Kateřina.

Co je nového 13.8.2010 Kateřina: Rodina se nemůže dočkat, až soutěž skončí

Po pěti týdnech soutěže Hubněte s Deníkem přichází na Katku únava. Ta není ani tak ze cvičení, ale z každodenního shonu kolem jejich dvou malých dětí. ,,Přiznávám se, že po pěti týdnech trochu u mě opadá nadšení, ale přisuzuju to složitému shánění hlídání pro děti. V minulém týdnu jsem například stihla jen jednou posilovnu a to ještě náhodou. Konec týdne je pro mě úplně ztracený, protože většinou někam odjíždíme a to se pak odráží na svalech, které po delší pauze při cvičení bolí,“ svěřuje se Katka.

Katce by také vyhovoval lepší harmonogram cvičení v Tiger Relax Clubu. ,,Je škoda, že skupinová cvičení jsou nacpaná do začátku týdne, takže se všechno snažím stihnout během pondělí až středy a pak už mě to koncem týdne do posilovny moc netáhne a dám raději přednost jinému programu v rodinném kruhu,“ povzdychla si nad rozpisem cvičení Katka.

Ze všech cvičení má nejraději Zumbu. ,,Nejvíce mě stále baví Zumba, protože se u ní zapotím, ikdyž nechci. V pondělí jsem sebou vzala i dcerku, abych dostála slibu a ukázala jí „to cvičení“ a i ona se tam vyřádila, ikdyž hodina je na ní ještě hodně dlouhá doba, takže část hodiny už mě tahala domů,“ s úsměvem vypráví Katka.

I když se rodina snaží Katku v honbě za štíhlejší postavou a lepší kondicí podporovat, je její nepřítomnost doma, když jde cvičit, znát. ,,Rodina už se nemůže dočkat, až soutěž skončí. Mrzí mě to, ale chápu to a snažím se, aby moje sportování zatěžovalo podvečerní čas co nejméně,“ popisuje situaci doma.

Se sestaveným cvičebním plánem se Katka sžila, ale s novým jídelníčkem velmi bojuje. ,,Se stravovacím režimem je to čím dál horší. Saláty k večeři se mi začaly trochu zajídat a obědy stále nestíháme. Musím říct, že i když nezvládám jíst přesně podle navržených rad, jsem spokojená s tím, co se mi daří. A to je víc přemýšlet o tom co jím a vyhýbat se vyloženě nezdravým jídlům.“

Kulinář prý z Katky asi nikdy nebude. „Od mala u nás bylo jídlo až na druhém místě a první bylo zajímavé vyplnění času,“ vysvětluje.

Závěrečné zhodnocení z 25.8. 2010

Zhodnocení výživovým poradcem Martinem Matoušem:

Jak už jsem předesílal v úvodu, strava i cvičení bylo přizpůsobeno skutečnosti, že paní Kateřina kojí a proto nepůjde o velký úbytek hmotnosti, ale spíše o nastartování správného stravování a vhodného pohybu. Z výsledků, které jsou v tabulce výše je přesto vidět, že celkový pokles hmotnosti byl 1,1 Kg, co je ale cenné, tak svalová hmota nabyla o 0,6 kg a úbytek tukové vrstvy byl 2,2 kg. Toto považuji za velký úspěch, paní Kateřině se povedlo nastartovat správné hubnutí a kdyby takhle pokračovala dál, tak se zbaví nadbytečných tuků a zároveň zpevní postavu. Tento výsledek může být inspirací i pro další maminky, že i přes omezení, která mají, mohou se sebou něco dělat. Další výsledky úbytku centimetrů v pase -5 cm a v bocích - 4,5 cm jsou viditelným úspěchem. Mým doporučením pro paní Kateřinu do dalšího období je vytrvat ve stravovacím režimu a ve cvičení, protože tato investice se dlouhodobě vyplatí, ve vzhledu, vlastním sebevědomí a hlavně ve zdravotním stavu.

 Zhodnocení osobním trenérem Jiřím Rendlem:

Paní Kateřině šlo cvičení velice dobře, při osobních trénincích se naučila správně provádět cviky v posilovně a dobře nastavovat cardio stroje pro účely hubnutí. Přesto měla radši kolektivní lekce, nejraději navštěvovala Zumbu a Flexi bar. Při samostatném cvičení upřednostňovala běhací pás a eliptický trenažér. V době mé nepřítomnosti, kdy jsem byl odvolám na pomoc postiženým oblastem po povodních, absolvovala paní Kateřina poslední osobní trénink s kolegou Ludvíkem a jinak poctivě navštěvovala kolektivní lekce a individuálně cardio zónu. Vím, že to neměla se dvěmi dětmi jednoduché, přesto chodila 2 – 3x týdně cvičit. Prostě to jde, když se chce a rodina pomůže. Výsledkem a odměnou je pak zdravá maminka a pěkná manželka.

Hubnutí slečny Martiny Gavlasové

Sledujte, jak si Martina vede v soutěži Hubneme s Chomutovským deníkem.

 

Martina Gavlasová: „Nejvíc mě trápí zadek“

Na další soutěžící Martině Gavlasové je vidět, že by potřebovala ,,nějaké to kilo shodit“. Sama si to moc dobře uvědomuje, protože kila navíc neznamenají jen omezení pohybu, ale také zdravotní komplikace. Při své výšce 178 centimetrů váží neuvěřitelných sto čtyřicet kilo. ,,Přála bych si, aby mě přestaly bolet klouby. Vím, že jsem tlustá a chtěla bych to změnit. Nejvíce mně na mém těle trápí zadek. Mám ho velký,“ povídá o svých problémech čtyřiadvacetiletá studentka Martina.

V jejím snažení ji bude nejvíce podporovat bratr a matka a také její trenérka. ,,Bude to hodně práce. Ze začátku musíme nasadit volnější tempo a nejdříve jí dostat do kondice,“ konstatuje osobní trenérka Jana Mališová.

Martina Gavlasová vyzkoušela nespočet různých diet, cvičení i léků. ,,Pokoušela jsem se zhubnout už mockrát. Jednou se mi povedlo shodit dokonce i deset kilo. To bylo, když jsem se zapojila do projektu Stop obezitě. Pak jsem přestala chodit cvičit a kila byla zase zpátky. Také jsem podstoupila různé diety a užívala různé přípravky, ale nikdy to obzvláště nepomohlo,“ míní o svých počinech.

Co je nového 14.7. 2010 vstupní diagnostika - naměřené hodnoty

 

 

Martina Gavlasová Vstupní hodnoty že 14.7. 2010 Kontrolní měření z 9.8. 2010 Rozdíl Kontrolní měření Rozdíl
Váha (kg) 140,2 137,4 -2,8 138,3 - 1,9
Výška (cm 178        
Věk 24        
Obsah tuku v těle (% 54,8 52,6 -2,2 51,9 - 2,9
Váha tuku v těle (Kg) 76,8 72,3 -4,6 71,8 - 5,1
Viscerální tuk (1) 8 8 0 8 0
Obsah svaloviny (%) 20,5 21,6 +1,1 22,0 + 1,5
Váha svaloviny (kg) 28,7 29,7 + 0,9 30,4 + 1,7
Bazální metabolismus (KJ) 9054        
Obvod přes prsa (cm) 123     120 - 3
Obvod přes pas (cm) 122 122 0 122 0
Obvod pres boky (cm) 144 145 +1 142 - 2
Obvod stehna (cm) 90 88,5 -1,5 86 - 4
Obvod lýtka (cm) 54     54 0
Obvod biceps (cm) 44,5     41 - 3,5
Obvod předloktí (cm) 33     32 - 1
Energetický výdej (KJ) 15658        

 

Co je nového 15.7. 2010 -První analýzy odborníků z Tiger Relax Clubu

Co radí osobní trenérka z Tiger Relax Clubu Jana Mališová: Slečna Gavlasová má velké procento tuku a nemá skoro žádné svaly. Takže doporučuji celkový zpevňovací trénink. V prvé řadě cvičení na chodících pásech v kardiozóně. Ze začátku, tak patnáct až dvacet minut denně, aby se dostala do kondice. Za druhé by měla začít s nižšími váhami při kruhovém tréninku. Je to sada cvičení, kdy postupně po deseti opakováních procvičí všechny partie těla. Největším problémem je u ní povolené břicho. Na to se u ní zaměříme nejvíce.
Komentář výživového poradce Tiger Relax Clubu Martina Matouše: Slečna Martina je řazena dle indexu BMI do kategorie těžká obezita, což může mít v budoucnu za následek vážné zdravotní problémy. Podle procenta tuku nosí navíc skoro sedmasedmdesát kilogramů tuku. Martina je velice vybíravá v jídle, mnoho zdravých potravin nejí, protože ji nechutnají. Ty, které jí, jsou ale nutričně prázdné a tak přispívají k obezitě.
Martina se v minulosti a hlavně poslední době snaží sportovat, ale jen nárazově, bez pravidelného řádu. Skákání na elektronické taneční podložce je sice zajímavé, ale čas strávený touto činností je malý. Plavání je spíše jako občasný doplněk.
Další problém je také v celkovém denním režimu, který není pravidelný a nemá svůj pevný řád. Martina často ponocuje až do tří hodin ráno, což způsobuje druhý den únavu, kterou vyrovnává zvýšeným příjmem potravin s rychlou dodávkou energie.
Co radí výživový poradce Martin Matouš: V první fázi navrhuji zavést striktní denní režim s pevnými časy příjmu potravin, sportování, odpočinku a spánku. Je to důležitý krok k naprosto uvědomělému konání a splnění předepsaného cíle. Martina to bude mít ze všech soutěžících nejtěžší a bude se muset poprat hlavně se svým celkovým životním nastavením.
Stravu rozdělím do pěti denních dávek a naprosto změním její složení. Pro lepší přijetí nového jídelníčku budu volit pouze omezený sortiment potravin, které Martina jí. Není to sice ideální stav, ale je to menší zlo, než že by Martina jídelníček nepřijala za své a nedodržovala ho.
Příjem tekutin je v pořádku, takže ho zachováme. Dále bude nutné omezení příjmu soli, pro omezení otoků a snížení chuti k jídlu. Jídelníček ještě upravím na dny s tréninkem a dny odpočinku.

Co je nového 28.7. 2010 -Martina: Jídlo bez přílohy? To je divné


Svérázná čtyřiadvacetiletá studentka ekonomie to má ze všech soutěžících nejtěžší. Bojuje s kily nejen pro hezčí postavu, ale také pro zdraví. , „Zatím jsem byla jen na běhacím pásu, protože se mi můj trenér ještě neozval, aby mi řekl, co a jak mám cvičit. Ještě jsem byla na zumbě a fitboxu. Zatím to jsou věci, co mě baví a relativně mi jdou. Pocity ze cvičení mám zatím pozitivní a doufám, že na konci se to nějak projeví,“ doufá slečna Martina.

S novým jídelníčkem na rozdíl od cvičení spokojená není. „Výživový poradce Martin Matouš mi vyhodil přílohy jako například brambory a rýži. Místo toho mám jíst zeleninu. Jídlo bez přílohy mi připadá divné,“ ošklíbá se trochu slečna Marina. „Mám jíst víc masa, nejen k obědu, ale i k večeři. Přibyl mi tam šmakoun, to je takový nízkokalorický zdroj bílkovin, které teď nejvíc potřebuju.“

Podle slečny Martina Hoodia chutná jako kapky do krku. ,,Chutná to jako kapky na bolest v krku smíchaný s mentolem, Vzpomenu si na něj, tak dvakrát denně. Asi trošku funguje, nemám potřebu jíst, tak moc jako předtím, ale nejsem si jistá, jestli to udělal sprej, nebo něco jiného,“ přemýšlí nad účinkkem spreje slečna Martina.

Co je nového 6.8. 2010 - Martina: Na dovolené necvičím

Čtyřiadvacetiletá studentka si užívá prázdniny v Praze na sjezdu milovníků japonské kultury. A jak je to s jejím cvičením? ,,Necvičím tu. Máme tu hodně práce. Stěhujeme nábytek a tak mám aspoň nějaký pohyb,“ říká Martina.

Než Martina odjela na dovolenou, tak se snažila cvičit. ,,Martina si zatím vyzkoušela dvě skupinové lekce Zumbu a Fitbox a dvakrát trénink v kardio zóně. Přes její nadváhu není u ní fyzická kondice vyloženě špatná,“ tvrdí osobní trenér Ludvík Lhotský.

Martina se po návratu těší na Fitbox. ,,Až přijedu, hned tam zajdu. Je to parádní relax. Nemusím u toho myslet. Moc mě to baví.“
S dodržováním jídelníčku na tom není Martina na dovolené o moc lépe. ,,Začala jsem jíst celozrnné pečivo. Sice tu dodržuji pravidelnost stravování, ale jsem tu spíš jen o chlebu,“ uvědomuje si nesprávný jídelníček Martina.

Na setkání japonských obdivovatelů si vzala i Hoodia sprej. ,,Stříkám si ho pod jazyk ráno a večer, ale je to hnusný. Na druhou stranu je fakt, že přes hnusnou chuť v puse už člověk na jídlo nepomyslí,“ míní o Hoodia spreji Martina.

Co je nového 13.8. 2010 -Martina: Šmakoun je dobrý, když ho okořením

Martina měla s novým jídelníčkem problémy a leccos ji nešlo pod nos, ale statečně s tím zabojovala a na pár jídel si už zvykla.
,,Začala jsem jíst celozrnné pečivo a sýry. Také jsem na dovolené jedla hodně jablek a mrkve. Nebylo tam kde vařit, takže jsem byla na pečivu a ovoci. Konečně jsem ozkoušela šmakoun a je to celkem dobré, když na to hodím víc koření,“ vypráví o stravování na dovolené Martina.

Ani sportu moc nedala na prázdninových radovánkách. ,,Když nepočítám ranní protáhnutí tak jsem necvičila, protože jsem celý den něco stěhovala, roznášela a pak když začal samotný Advík, tak jsem většinou hrála fyzicky náročnější hry jako je Noční Anime. Na nějaká cvičení jsem prostě už neměla sílu,“ zhodnotila Martina.

Když se ale do cvičení pustí, tak to stojí za to. Nejenom, že se opravdu snaží, ale také do toho jde na sto procent. ,,Byla jsem si v Tigru zaposilovat a myslím, že zítra budu skučet, jak mě bolí ramena a stehna, ale ono se to srovná,“ doufá Martina.

Co je nového 22.8. 2010 Martina: Rodina mě hlídá a povzbuzuje

Martina se po pěti týdnech snažení v hubnutí cítí fajn a tvrdí, že jí cvičení nabudilo a je rozhodnuta pokračovat i po skončení soutěže. ,, Určitě budu pokračovat dál. Mamka má ještě z doby kdy chodila do Tigeru, poukázku na měsíc zdarma, tak tu využiju. No a pak v až budu na škole v Ústí, tak budu chodit plavat,“ plánuje si Martina.

Jediné co ji trochu tento týden dělalo problémy, bylo chození na pásu. ,,Tento týden jsem měla brigádu, při které jsem musela hodně chodit, takže pro mě byla chůze na pásu ještě těžší než obvykle,“ říká s úsměvem.

Ani za pět týdnů si Martina nenašla ve zdravém stravování své oblíbené jídlo a problém ji dělá i dávkování. ,,Žádné oblíbené zdravé jídlo zatím nemám. Občas mívám i problém dodržet pět porcí denně, většinou jsou čtyři, někdy se povedou jenom tři, Na Hoodia sprej si před jídlem nevzpomenu, takže ho už také nepoužívám,“ uvědomuje si nesprávnost ve stravování Martina.

Velkou oporou ve snaze docílit lepšího zdravotního stavu i postavy je ji rodina. ,,Doma mě hodně hlídají a také podporují. Jsem za to ráda,“ říká Martina.

Závěrečné zhodnocení ze dne 25.8. 2010

Zhodnocení výživovým poradcem Martinem Matoušem

Slečna Martina bohužel nedosáhla takových výsledků, jak jsem předpokládal, pokles pouze 1,9 kg je sice zajímavý, ale při její hmotnosti by mohl být kolem 5 kg celkem. Měla to dobře nastartováno a mohla toho dosáhnout, jak bylo vidět už z výsledků kontrolního měření na začátku měsíce. Pozitivní je výsledek poklesu tuku v těle o 5,1 kg a nárůst svalové hmoty o 1,7 kg. Poklesy v obvodech boků -2 cm, stehen -4 cm jsou jistě povzbudivé a hned viditelné. Odhaduji, že přerušení cvičebního a stravovacího režimu dovolenou a následný pokles celkové motivace stojí za těmito výsledky. Do dalšího období bych slečně Martině doporučil znovu se vrátit ke své tréninkové píli, kterou měla na začátku a za kterou ji chválil její osobní trenér.Ve stravování se prostě "kousnout" a začít důsledně dodržovat původně navržený jídelníček a strukturu stravy. Bohužel pravda je krutá, právě ty nevhodné stravovací návyky, které ji dostaly až do těžké obezity, je nutné přestat obhajovat a utvrzovat se v nich. Přeji slečně Martině pevnou vůli, silnou mysl a viditelný úspěch v jejím dalším hubnutí, protože tím může zásadně vyřešit svůj budoucí zdravotní stav.

Výsledky dalších anonymních klientů

Namátkové výsledky našich klientů z 85 absolvovaných individuálních kurzů v roce 2010. Úspěšnost kurzu hubnutí se pohybovala na 95,7%. Pouze 4 klientky byly neúspěšné, protože nezačaly cvičit nebo nedodržovaly předepsaný stravovací režim. Ostatní úspěšné klientky měly přibližné hodnoty hubnutí, redukovaly především tukovou vrstvu při zachování svalové hmoty.

Klient 1 Počáteční hodnoty Konečné hodnoty Rozdíl za 8 týdnů
Váha (kg) 65,5 60,5 -5
Výška (cm) 164 164  
Věk 53 53  
Obsah tuku v těle (%) 33 29,6 -3,4
Váha tuku v těle (kg) 21,6 17,9 -3,7
Index BMI 24,3 22,5 -1,8
Bazální metabol. Ž (KJ) 5452,6 5255,8 -196,8
Obvod přes pas (cm) 80 71 -9
Obvod přes boky (cm) 98 95 -3
Obvod přes stehna (cm) 58 57 -1


Komentář: Klientka snížila svou hmotnost za 8 týdnů o 5 kg, z čehož tuk o 3,7 kg. Vynikající výsledek ve zmenšení obvodu pasu o 9 cm a boků o 3 cm již opticky velice zlepšil celkovou siluetu. Došlo také k úbytku svalové hmoty a dalších tkání o 1,6 kg, což bylo pravděpodobně způsobeno nedodržením požadovaného množství bílkovin ve předepsané stravě. Klientka vynechávala jedno denní jídlo bohaté na bílkoviny v domnění, že výsledek vylepší.
Martin Matouš – výživový specialista

 

Klient 2 Počáteční hodnoty Konečné hodnoty Rozdíl za 15 týdnů
Váha (kg) 74,5 66 -8,5
Výška (cm) 162 162  
Věk 34 34  
Obsah tuku v těle (%) 35,3 29,1 -6,2
Váha tuku v těle (kg) 26,3 19,2 -7,1
Index BMI 28,3 0  
Bazální metabol. Ž (KJ) 6158,2 5823,64
 
Bazální metabol. M (KJ)   0  
Obvod přes pas (cm) 95
 
82 -13
Obvod přes boky (cm) 109 99 -10
Obvod přes stehna (cm) 68,5 61 -7,5


Komentář: Klientka absolvovala za sebou 3 kurzy celkem tedy 15 týdnů, cca 3,5 měsíce. U klientky nastala obrovská viditelná změna tvaru těla, sama se cítila jako znovuzrozená a velice si zlepšila sebevědomí,celkové snížení hmotnosti o 8,5 kg, probíhalo postupně skoro ideálním způsobem, vynikajícím výsledkem je to, že na celkovém poklesu se podílelo snížení tukové vrstvy o 7,1 kilogramů. Zmenšení obvodu pasu o 13 cm, obvodu boků o 10 cm a obvodu stehna o 7,5 cm jen čísly podtrhává tento vynikající výsledek. Nutno říci, že klientka byla velice disciplinovaná a přesně dodržovala jak tréninkový plán, tak předepsaný jídelníček.
Martin Matouš – výživový specialista

 

Klient 3 Počáteční hodnoty Konečné hodnoty Rozdíl za 2,5 měsíce
Váha (kg) 100 88,5 -11,5
Výška (cm) 172 172  
Věk 39 39  
Obsah tuku v těle (%) 44,5 38,8 -5,7
Váha tuku v těle (kg) 44,5 34,3 -10,2
Index BMI 33,8 29,9 -3,9
Bazální metabol. Ž (KJ) 7139,3 6686,7
 
Obvod přes pas (cm) 98 87 -11
Obvod přes boky (cm) 122 111 -11
Obvod přes stehna (cm) 69 63 -6


Komentář: Klientka snižovala svou hmotnost ze 100 kg, takže za 2 kurzy, celkem 2,5 měsíce zhubla o 11,5 kg, což sice dosažený výsledek rychleji než je optimální, ale současný pokles tukové vrstvy o 10,2 kg, celkový výsledek ospravedlňuje. Klientka shodila tuky ne svaly, což je vidět také na snížení obvodu pasu o 11 cm, boků o 11 cm a stehen o 6 cm.
Martin Matouš – výživový specialista

 

Klient 4 Počáteční hodnoty Konečné hodnoty Rozdíl za 5 týdnů
Váha (kg) 73 70,5 -2,5
Výška (cm)
 

 
 
Věk
 
   
Obsah tuku v těle (%) 38,8 37,7 -1,1
Váha tuku v těle (kg) 28,3 26,6 -1,7
Index BMI
 
26,2 26,2
Bazální metabol. Ž (KJ) 5558,8 5460,4 -98,4
Obvod přes pas (cm) 111 108,5 -2,5
Obvod přes boky (cm)
 

 
0
 
Obvod přes stehna (cm)
 

 
0
 


Komentář: Klientka za 5 týdnů zredukovala optimálních 2,5 kg, bohužel tuková vrstva se snížila pouze o 1,7 kg, takže zbylých 0,8 kg připadlo na svalovinu a ostatní tkáně. Klientka si bohužel sama naordinovala zdravá jablka na noc, místo bílkovinové večeře. Výsledek je sice opticky příznivý včetně snížení obvodu v pase, ale mohl být jistě daleko lepší.
Martin Matouš – výživový specialista

 

Klient 5 Počáteční hodnoty Konečné hodnoty Rozdíl za 4 týdny
Váha (kg) 66 63,5 -2,5
Výška (cm) 168 168  
Věk 40 40  
Obsah tuku v těle (%) 26,5 23,9 -2,6
Váha tuku v těle (kg) 17,5 15,2 -2,3
Index BMI 23,4 22,5 -0,9
Bazální metabol. Ž (KJ) 5752,3 5653,9 -98,4
Obvod přes pas (cm) 76,5 74 -2,5
Obvod přes boky (cm) 102 96,5 -5,5
Obvod přes stehna (cm) 61 59,5 -1,5


Komentář: Tato velice disciplinovaná a cílevědomá klientka hubla do plesových šatů a výsledek měl být vidět za 4 týdny. Přesto, že to bylo trochu zrychlené, tak detailním dodržováním předepsané stravy, zvýšeným cvičebním úsilím dosáhla vynikajícího výsledku, v šatech vypadala nádherně, což bylo dosaženo snížením obvodu v pase o 2,5 cm a bocích o 5,5 cm, navíc pokles hmotnosti byl celkem 2,5 kg z čehož bylo 2,3 kg tuku. Toto vynikající hubnutí bylo sice trochu uspěchané, ale přesto bez vzniku podmínek, které by vedly k následnému jojo efektu.
Martin Matouš – výživový specialista

Hubnutí paní Terezy Maršíkové


6.5.2011 Soutěž začíná

        Paní Tereza Maršíková se do soutěže s Tiger Relax Clubem přihlásila proto, protože není spokojená se svou dosavadní postavou a chce mít ze sebe dobrý pocit i v létě v plavkách.
        Soutěž s veřejností je pro ní velkou motivací. Všechny předchozí pokusy o redukci váhy byly krátkodobé a bez většího efektu, proto paní Tereza nyní věří, že za podpory profesionálů a veřejnosti dosáhne takového výsledku se kterým bude opravdu spokojená a konečně se bude cítit dobře. Tereza v této době pracuje jako zástupkyně vedoucí v C§A Moda Chomutov. Tereza má malého syna a volného času tedy není nazbyt, ale hubnutí si nyní zvolila jako svou výhradní prioritu a je odhodlaná věnovat cvičení maximum volného času.
        Po vstupních konzultacích, povídání o výživě, po prvních prožitcích ze cvičení a prvních chvilkách strávených ve fitku je Tereza připravena plnit všechna doporučení a tréninkové plány od poradců. Nyní budeme v Tiger Relax Clubu společně pracovat a budeme udržovat péči o Terezu tak, aby její cvičení mělo úspěch. Terezino odhodlání hodně podporuje fakt, že je tento kurz veřejný a nebude chtít nikoho zklamat. Hlavně sama sebe! Terezy cíl je zhubnout 10 Kg.

 

        Momentálně není Tereza úplně spokojená se svou postavou a při pohledu do zrcadla ze sebe nemá dobrý pocit. Dobře si uvědomuje, že řešení je na dosah a pokud člověk chce, je to jen o vůli a vlastním přesvědčení. Tereza by se v budoucnu chtěla víc líbit sama sobě a my v Tigru víme, že se shozenými kily ženy získávají vždy lepší sebevědomí a proto i věříme, že tento pocit Tereza za určitou dobu získá. Nadbytečná kila Tereza získala svým životním stylem, kdy přijímala nezdravou stravu a měla málo pohybu. O svém stravování moc nepřemýšlela, spíš se snažila zahnat hlad nějakou nevhodnou potravinou a dále se o kila navíc také postaralo lenošení ve volných chvílích, kdy paní Tereza volila raději více odpočinku než sportování.

        Tereza věří, že tento kurz ji bude maximálně motivovat, naučí ji správným zásadám zdravého stravování a věří, že po dvou měsících kurzu bude cvičit i dále, tak, aby získala větší stabilitu pro udržení své váhy a zdravého životního stylu. Věří, že se jí lepší zdravotní stav i fyzická kondice. A je si jistá, že se bude moci na konci soutěže podělit o dobrý výsledek.

 

Tereza s osobní trenérkou Luckou

  Držíme palce Terezo!

23.5.2011 Hubnutí po 14 dnech

       Paní Tereza Maršíková, která se do soutěže přihlásila z důvodu její nespokojenosti se svou dosavadní postavou začíná na sobě pomalu spatřovat výsledky, které jí přináší pravidelné cvičení a hlavně vyvážený jídelníček, který poctivě dodržuje. K samotnému cvičení dodává, že je náročné, ale baví ji, což je při boji, do kterého se nyní pustila, velmi důležité. Protože právě motivace je hnacím motorem, který dopomůže k maximálním a hlavně vysněným výsledkům.

       Tereza má již za sebou první kontrolní měření, které proběhlo 20.5.2011. Toto měření přineslo s sebou první pozitivní výsledky. Tereza snížila svoji hmotnost o první cenný kilogram, došlo k úbytku 1,5% tukové tkáně, oproti tomu došlo k nárůstu svaloviny o 0,9%, ale to nejpozitivnější přineslo goniometrické měření. V pase bylo naměřeno o 4 cm méně, přes boky o 1 cm a stehna zeštíhlela o celé 2 cm. Tyto krásné výsledky vyslaly Terezu do dalšího boje a hlavně s úsměvem (tabulka hodnot na konci článku).

9.6.2011 Výsledky paní Maršíkové po měsíci hubnutí

       U paní Terezy, proběhlo druhé přeměření 7.6.2011 a podíváme se společně, jaké krásné výsledky nám přineslo. Tereza snížila svoji hmotnost o 2,2 kg, došlo k úbytku 1,1% tukové tkáně. Došlo i k nárůstu svaloviny, ale jen o 0,3%, což není mnoho, proto jsme se pídili po příčině, proč tomu tak je. Problém, na který jsme přišli, byl „ukryt“ v nižším příjmu bílkovin, než má paní Tereza předepsán v jídelníčku. Paní Tereza se nám totiž svěřila s problémem, že nemá v oblibě maso, jenže právě maso je důležitým zdrojem bílkovin. Ale na všechny problémy se dá najít řešení, proto bude paní Tereza, porci masa z jídelníčku, nahrazovat vysoce proteinovým koktejlem, který jí pomůže doplnit chybějící bílkoviny. Další pozitivní výsledky s sebou přineslo goniometrické měření. V pase i přes boky bylo naměřeno přesně o 3 cm méně než před 14 dny a stehna zůstala na stejné hodnotě. Výše uvedené výsledky Terezu motivují k dalšímu boji a hlavně s úsměvem, který k ní prostě patří (výsledky v tabulce na konci stánky).

              

       K samotnému tréninku, který byl Tereze sestaven „na míru“ dodává: „Moc mě ten trénink baví, ale ten trénink nohou je síla. Při cvičení mám téměř slzy v očích...“ Tereza chodí cvičit třikrát týdně. Častější trénink jí bohužel nedovolí její pracovní povinnosti a také péče o domácnost a rodinu. Na jídelníček si však zvykla tak, že se tělo samo hlásí o další přísun živin, dodává Tereza s úsměvem. No ale to, co nejvíce Terezu těší, je fakt, že si lidé v okolí všímají, jak se jí mění postava. A proto Terezčiným přátelům a známým vzkazujeme, že od příštího týdne mohou začít pro Terezu hlasovat na těchto stránkách.

4.7. 2011 Závěrečné hodnocení

Ano je to tady, nastává den, kdy se naše čtyři bojevnice ze soutěže Hubneme do plavek 2011, kterou pořádá Tiger Relax Club dopracovaly do samého závěru cesty za vysněnou postavou. Vydáme se tedy za nimy, aby nám sdělily své nově nabyté dojmy a také se podrobně podíváme jakých výsledků dosáhly za těch osm týdnů.

U paní Terezy, proběhlo závěrečné měření dne 4.7.2011 a jistě jsme všichni zvědaví, jaké krásné výsledky nám toto měření přineslo v porovnání s prvním měřením, které proběhlo dne 5.5.2011. Tereza snížila svoji hmotnost o 3,5 kg, došlo k úbytku 2,1% tukové tkáně. Svalovina, narostla o 0,9%, což sice není mnoho, ale vzhledem k tomu, že paní Tereza má celoživotní problémy s příjmem bílkovin, tak i tyto necelé procento je úspěch. Paní Tereza se nám totiž svěřila, že se již od dětství vyhýbá veškerému masu a až díky naší soutěži  začala  jíst alespoň kuřecí maso. Dále jsme paní Tereze připomněli, ať si klidně místo jedné denní porce masa umíchá vysoceproteinový koktejl, který jí pomůže doplnit chybějící bílkoviny, které jsou, jak všichni víme, základní jednotkou svalové tkáně. No a nyní se podíváme, jaké výsledky nám přineslo goniometrické měření. V pase u paní Terezy ubylo celých 8 cm, boky i stehna se mohou pochlubit zeštíhlením  o celých 5 cm, nezbývá nám než jen říct: „Terezko gratulujeme, jsi úžasná!“

K samotné, soutěži Tereza dodává: „Samotné cvičení i jídelníček, se kterými jdou ruku v ruce výsledky, kterých jsem dosáhla, mě motivují natolik, že rozhodně budu pokračovat dál touto cestou a těď mě také motivuje skutečnost, že jsem si našla na cvičení super parťáka, kterým je můj milovaný manžel Honza“. Paní Tereza se rozhodla tak, že bude dál cvičit v Tiger Studiu a vybrala si na to super letní členství, které nyní Tiger Club nabízí. No a na závěr paní Tereza děkuje všem, kteří jí podpořovali v její cestě za zdravější a štíhlejší postavou a také těm, kteří pro ni hlasovali v naší soutěži.

Kontrolní měření

Je v kategori Obezita

měření

vstupní měření 6.5.2011  

kontrolní měření 23.5.2011 rozdíl kontrolní měření 7.6.2011 rozdíl závěrečné měření 4.7.2011 celkový rozdíl
 Váha (kg)  76,6 75,7 -0,9 73,5 -2,2 73,1 - 3,5
 Výška (cm)  164            
 Věk  27             
 Obsah tuku v těle (%)  41,5 40 -1,5 38,9 -1,1 39,4 - 2,1
 Váha tuku v těle (kg)  31,8 30,3 -1,5 28,6 -1,7 28,8 - 3,0
 Viscerální tuk (1)  6 6 0 6 0 6 0
 Obsah svaloviny v těle (%)  25,7 26,6 +0,9 26,9 +0,3 26,6 0,9
 Váha svaloviny v těle (kg)  19,7 20,1 +0,4 19,8 -0,3 19,4 -0,3
 Index BMI  28,5 28,1 -0,4 27,3 -0,8 27,2 -1,3
 Bazální metabol. Ž (KJ)  6390,5            
 Obvod přes pas (cm)  97 93 -4 90 -3 89 - 8
 Obvod přes boky (cm)  110 109 -1 106 -3 105 - 5
 Obvod stehna (cm)  63 61 -2 61 0 58 - 5
 energetický výdej (KJ)  14527            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘED PO PŘED PO

Hubnutí paní Merhoutové


6.5.2011 Soutěž začíná

        Paní Ivana Merhoutová se do soutěže přihlásila proto, protože není spokojená se svou váhou a ani se svou postavou a doufá, že tato forma hubnutí bude pro ni dostatečnou motivací dosáhnout výsledku k naprosté likvidaci neatraktivních špeků. To my doufáme taky!
         Pro paní Ivanu je právě úžasná motivace, když cítí podporu okolí a nehlídáte se jen sami před zrcadlem a na své domácí váze. Ivana pracuje v administrativní sféře na malém obecním úřadě nedaleko Chomutova. Svému cvičení chce obětovat maximum času, který musí skloubit se svou prací a s rodinou. Přesto je ale nyní rozhodnutá, že bude v Tigeru trávit minimálně 3x týdně 2 hodiny! To je opravdu hodně, takže všichni v Tigru držíme palce, ale není divu, že chce paní Ivana věnovat tolik času cvičení. Její cíl je zhubnout 20 kg. Tato soutěž nyní Ivaně dodává radost, že se jí podařilo začít se sebou něco dělat a těší se na velké změny. Pokud se jí její cíl povede splnit a to bychom byli velice rádi, bude muset paní Ivana změnit komplet šatník!

 

  A proč se paní Ivana dostala na svou váhu? Za tento fakt může zčásti úraz, pak dvě těhotenství ale v neposlední řadě je to opět minimum pohybu. Dříve prý měla jediný zájem a tou byl právě sport. Ivana věří, že jí tento kurz přinese hlavně velikou podporu, motivaci a dosažení svého cíle – zhubnutí a zformování postavy. A to my opravdu umíme! Paní Ivana ale bude muset poslouchat naše doporučení a dodržovat cvičební plán.

  Ivana s osobní trenérkou Luckou

23.5.2011 Hubnutí paní Merhoutové po 14 dnech

        Paní Ivana Merhoutová, se do soutěže přihlásila proto, protože není spokojená se svou váhou a ani se svou postavou, kterou „zdobí“ neatraktivní špíčky. I paní Ivana na sobě spatřuje první výsledky, které ji přinesl tvrdý, pravidelný trénink a hlavně zdravá, vyvážená strava, kterou poctivě dodržuje, i když někdy rodině závidí typicky česká jídla (např.knedlíky). K tréninkům v posilovně dodává, že jsou sice náročné, ale jsou dostatečně motivující, což ji žene dál a dál kupředu...

       U paní Ivany proběhlo první, průběžné, měření 23.5.2011 s následujícícími výsledky. Hmotnost se posunula o 1,5 kg směrem dolů, došlo k úbytku téměř 2% tukové tkáně na druhou stranu o téměř 1% přibyla svalová hmota, která je při boji s nadbytečnými kilogrami nanejvýš důležitá. Goniometrické měření s sebou také přineslo povzbudivé výsledky. V pase bylo naměřeno o 3 cm méně než před 14 dny, boky zatím zůstaly na stejné hodnotě a stehna zeštíhlela o 2 cm. Tyto povzbudivé výsledky postrčily paní Ivanu do dalšího boje s ještě větší houževnatostí (tabulka hodnot na konci článku).

9.6.2011 Výsledky paní Merhoutové po měsíci hubnutí

        U paní Ivany proběhlo v pořadí druhé, průběžné měření dne 7.6.2011 s následujícícími výsledky. Hmotnost se u ní snížila o celé dva kilogramy, dále došlo k úbytku téměř 2,2 % tukové tkáně a co je důležíté, o 1,2 % jí přibyla svalová hmota, která Ivaně pomůže v další nekompromisní likvidaci tukových polštářků. Rovněž goniometrické měření s sebou přineslo úžasné výsledky. V pase bylo naměřeno o další 2 cm méně, boky zeštíhleli stejně jako bříško o dva centimetry a přes stehna bylo naměřeno o celé 3 cm méně. Tyto povzbudivé výsledky postrčily paní Ivanu do dalšího boje s ještě větší houževnatostí (naměřené výsledky v tabulce na konci stránky).

      

        K cvičebnímu programu, který byl paní Ivaně před necelým týdnem obměněn dodává: „Ten nový trénink je neskutečně náročný, ale děsně mě baví, což mi pomává v mé další cestě za vysněnou postavou“. Paní Ivana chodí cvičit 4 krát týdně a navštěvuje jak, Tiger Club, tak i Tiger Studio a určitě i klienti Tigeru nám musí dát za pradu, že se paní Ivana snaží jít za svým snem ze všech sil. Také přátelé a známý paní Ivany, začínají pozorovat změny na její postavě, které s sebou přináší pravidelný trénink a hlavně vyvážený jídelníček. Obdivují ji, že se pustila do tak mediální kampaně v cestě za krásnou postavou, ale věří jí, že to zvládne a drží jí pěstičky pro štěstí. A náš kolektiv jim vzkazuje, posílejte Ivance od příštího týdne hlasy ať ji v jejím tvrdém boji podpoříte.

1.7. 2011 Závěrečné vyhodnocení

U paní Ivany proběhlo závěrečné měření dne 1.7.2011 a teď honem, jdeme se společně podívat jakých  výsledků dosáhla. V porovnání s prvním měřením, které proběhlo dne 5.5.2011, snížila paní Ivana svoji hmotnost o neuvěřitelných 6,5 kg, dále  došlo k úbytku 3,6% tukové tkáně a co je důležíté, o 1,6% jí přibyla svalová hmota, která Ivaně pomůže v dalším boji s tukovými buňkami. Ale je samozřejmé, že i goniometrické měření s sebou přineslo perfektní výsledky. V pase bylo naměřeno o celých 8 cm méně, boky zeštíhleli stejně jako stehna o nádherných 7 cm. Tyto nádherné výsledky přesvědčily paní Ivanu, že půjde tímto směrem, kdy svůj boj proti nadbytečným kilogramů jistě vyhraje a tým TIGER CLUBU ji bude v tomto úsilí podporovat! Takže nezbývá nám než říct? „ Ivanko, jen tak dál, držíme Ti pěstičky štěstí!!!“

K průběhu celé soutěže paní Ivana dodává: „ Jsem skutečně ráda, že jsem se do této soutěže přihlásila! Změnila jsem od základů celý můj dosavadní život. Změnily se také moje priority a za toto jsem vděčná! A co víc, cítím se skvěle, obléknu roky odložené oblečení a to mě skutečně motivuje k další cestě...“ Takže i paní Ivana zůstane „věrná“ Tiger Clubu a rozhodně využije klubové členství, kdy bude mít jistotu, že je pod bedlivým dohledem trenérů a výživových poradců, který budou vždy připraveni jí pomoci s jakýmkoliv problémem. Závěrem paní Ivana zdraví své přátele, kamarády a hlavně rodinu a děkuje jim, za podporu, kterou jí po celou dobu soutěže vyjadřovali a rovněž děkuje všem, kteří, jí poslali hlasy soutěže!!

kontrolní měření

Je v kategori Obezita

měření

vstupní měření 6.5.2011

kontrolní měření 23.5.2011

rozdíl kontrolní měření 7.6.2011 rozdíl Konečné měření 1.7.2011 rozdíl celkem
 Váha (kg)  94,3 92,1 -1,5 90,8 -2 87,8 -6,5
 Výška (cm)  176            
 Věk  31             
 Obsah tuku v těle (%)  40 38,1 -1,9 35,8 -2,3 36,4 -3,6
 Váha tuku v těle (kg)  37,7 35,4 -2,3 32,5 -2,9 32,0 -5,7
 Viscerální tuk (1)  7 7 0 6 -1 6 -1
 Obsah svaloviny v těle (%)  27,1 28,0 +0,9 29,2

+1,2

28,7 1,6
 Váha svaloviny v těle (kg)  25,6 26,0 +0,4 26,5

+0,5

25,2

- 0,4
 

 Index BMI  30,4 30,0 -0,4 29,3 -0,7 28,3 - 2,1
 Bazální metabol. Ž (KJ)  7098,7            
 Obvod přes pas (cm)  99 96 -3 94 -2 91 - 8
 Obvod přes boky (cm)  117 117 0 115 -2 110 - 7
 Obvod stehna (cm)  73 71 -2 68 -3 66 - 7
 energetický výdej (KJ)  12763            

 

PŘED PO PŘED PO

Hubnutí paní Bělohlávkové

6.5. 2011 Soutěž začíná

        Monika Bělohlávková se do soutěže přihlásila díky výsledkům své kamarádky. Výsledky kamarádčina snažení v rámci loňského ročníku soutěže Moniku tak namotivovaly, že i ona zatoužila dosáhnout výsledků sama pro sebe! "Prostě jsem se rozhodla, ,že tentokrát do plavek zhubnu já„. Monika je maminka na "rodičovské dovolené„ (přičemž nejedna maminka dokáže popravdě potvrdit, že tento termín nemá s dovolenou opravdu nic společného). Monika nyní doufá, že mediální soutěž bude pro ní právě to pravé a dosáhne tak větší motivace.

        Monika chce svému cvičení obětovat tolik času, kolik jí to její rodina a situace dovolí. Chce co nejvíce to půjde. Jak sama přiznala po chvilkách strávených v příjemné atmosféře s výživovým poradcem, osobním trenérem, její stravovací návyky jsou opravdu hrozné. Slíbila si zaměřit se na své cvičení, a na cvičební intenzitu. My tomu říkáme cvičební morálka. Protože víme, že pokud chce někdo něco dokázat, musí na tom pracovat dlouhodobě a hlavně trvale.

       Moničin cíl zhubnout 5kg bude pro Tiger tým, doufáme, lehký úkol, protože naše výsledku u některých klientů jsou takové, že dokážeme ZHUBNOUT i neuvěřitelných 12 kg TUKU za dobu 1 měsíce a neztratíme žádný podíl z klientovy svalové hmoty. To je nejdůležitější a je to naše priorita. Hubnout zdravě a tak, aby to mělo sportovní smysl! Také doufáme, že se nám podaří zhubnout s Monikou více, aby měla větší radost! Monika má tu výhodu, že je se sebou spokojená a netrápí jí žádné výčitky svědomí o tom, jak vypadá, prostě to nijak neřeší. Jediným problémem bude uvést Moniku do tajů cvičení tak, aby cítila, že i pravidelný pohyb může být pozitivní součástí života, protože nikdy necítila žádnou potřebu pohybu.

       Monika tedy věří, že společnými silami začneme budovat takové hezké sportovní vlastnosti jako je snaha vydržet, udržovat píli ve cvičení a neopustit dlouhodobější vytrvalost! Moniko jen tak dál! Jsme s tebou!

  Monika s osobním trenérem Michalem

23.5. 2011  Hubnutí paní Bělohlávkové po 14 dnech

       Paní Bělohlávková nikdy necvičila a to se ukázalo hned na jejím prvním tréninku. K cvičení přistupovala s humorem, ale někdy je lepší se na daný cvik více soustředit. Trénink si hned rozdělila do částí, které ji baví a které ne. Mezi její oblíbené partie patří hlavně nohy, naopak jí nebaví cvičení břicha a tricepsu. Na triceps má cvik „stahování horní kladky s provazy“ a vždy se těší, až už skončí. Cviky, které paní Monice přijdou nezáživné, cvičí rychle, aby je měla co nejdříve za sebou, ale my víme, že cviky se musí provádět poctivě, aby měly správnou účinnost. Bohužel právě problematické partie, jako jsou ochablé břišní svaly a povadlé svalstvo tricepsu, na kterém se ukládá nejvíce tuku, se musí cvičit pravidelně a poctivě, jinak se nedá dosáhnout optimálních výsledků. Její celkový pozitivní přístup k cvičení a celé soutěži jí pomáhá hubnout.

       Za prvních 17 dní se jí podařilo zhubnout o 2,7kg, z čehož úbytek tuku byl 3,5kg a současný nárůst svalové hmoty o 0,5kg. Obvod pasu se zmenšil o 1,5cm a obvod přes boky je menší o celé 4cm. Paní Monika zhubnula více, než je obvyklé, ale pořád je její hubnutí ve zdravé normě (viz tabulka na konci článku).

 

9.3. 2011 Jak to jde paní Bělohlávkové po měsící hubnutí?

          Máme za sebou další měření a s ním i další skvělé výsledky. Paní Monika je za následujících 14 dní o 2 kila lehčí. Shodila krásných 1,1kg tuku a nabrala nám i svalíky, celých 0,4 kg. Obvody pasu a boků jsou o 0,5 cm menší a překvapila i jedním centimetrem dolů v obvodu stehen. Zjistila, že jí jsou velké kalhoty a sama je velice spokojená s výsledkem (tabulka hodnot na konci stránky).

 

 

          Avšak už zažívá první krizi v dodržování jídelníčku, sama sebe se ptá „ mám si dát něco zdravého nebo knedlíky?“ A je to tady, svěřila se nám, že si o víkendu dopřávala ovocné knedlíky  :-D. Zároveň na ni doléhá takové rozhodování, jestli jít cvičit nebo ne, ale vždy nakonec jde a pak je ráda. Říká: „ Je těžké vstát z pohodlí domova a jít cvičit, ale nakonec si při cvičení odpočinu a cítím se dobře.“ V posilovně se často neshodne s trenérem v počtu opakování, zdá se jí, že trenér přidává, ale vždy se u toho usmívá.

          Okolí paní Moniku povzbuzuje, jak manžel, kamarádky, tak i děti, které jí ujídají musli. Všichni sledují stránky a čekají, kdy budou moci hlasovat.

 

4.7. 2011 Závěr kurzu hubnutí

Máme za sebou dva měsíce snažení a dřiny, ale samozřejmě také skvělé výsledky. Paní Monika si dala za cíl shodit 5kg a to se nám více než podařilo. Největší radost má z toho, že se znovu dostane do starých kalhot. Moniku trošku mrzí, že neodkázala ani jednou „šťouchnout“ do trenéra činkou, protože se za celé období neshodli v počítání :-D.  Trenér se brání: „ Paní Bělohlávková není typ člověka, který si cvičení užívá, ale naopak, snaží se mít celý trénink co nejdříve hotový, tak jsem jí musel občas trošku přidat.“ Nejvíce si oblíbila cardio (běhací pás, eliptical), kde si mohla přečíst časopis a poslechnout písničky. Na začátku celé soutěže chodila také na zumbu, která se jí moc líbila, ale později jí vyměnila za pilates.

Jídelníček se dá zvládnout, všechna jídla byla zdravá a chuťově dobrá. Nejvíce chutnají paní Monice zdravé oříškové tyčinky De-NUTS od firmy NUTREND, která všechny 4 soutěžící sponzorovala kvalitními doplňky stravy po celou dobu soutěže. Když jsme se ptali, jak oslaví konec soutěže, jestli si dopřeje něco dobrého na zub, tak odpověděla, že nemá ani chuť. Nakonec jsme však vypátrali, že bude oslava narozenin dcery a tam si asi nějakou tu dobrotu dá, ale zaslouženě, po dvou měsících odříkání.

Paní Monice Bělohlávkové se podařilo zhubnout o krásných 6,6 kilogramuz této váhy je 6,1kg tuku, což je úžasný výsledek. Obvody těla jsou o několik centimetrů menší a z toho má také paní Bělohlávková největší radost.  Říká: „Jsem ráda, že jsem se do soutěže přihlásila, cítím se dobře a ještě jsem zhubla více, než jsem čekala.“

kontrolní měření

 Je v kategori Nadváha

měření vstupní měření 6.5.2011

kontrolní měření 23.5.2011

rozdíl kontrolní měření 8.6.2011 rozdíl Závěrečné měření 4.7.2011 rozdíl celkem
 Váha (kg)  78,7 76 -2,7 74 -2 72,1 - 6,6
 Výška (cm)  168            
 Věk  33             
 Obsah tuku v těle (%)  43,7 40,7 -3 39,3 -1,4 39,3 - 4,4
 Váha tuku v těle (kg)  34,4 30,9 -3,5 29,8 -1,1 28,3 - 6,1
 Viscerální tuk (1)  7 6 -1 6 0 6 -1
 Obsah svaloviny v těle (%)  24 25,6 +1,6 26,1 +0,6 25,7 +1,7
 Váha svaloviny v těle (kg)  18,9 19,5 +0,6 19,3 -0,2 18,5 - 0,4
 Index BMI  27,9 26,9 -1 26,2 -0,7 25,5 -1,7
 Bazální metabol. Ž (KJ)  6484,6            
 Obvod přes pas (cm)  87 85,5 -1,5 85 -0,5 83 - 4
 Obvod přes boky (cm)  112 108 -4 107,5 -0,5 106 - 6
 Obvod stehna (cm)  63 63 0 62 -1 61 -2
 energetický výdej (KJ)  11690            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘED PO PŘED PO

Hubnutí paní Vaňkové


6.5. 2011 Soutěž začíná

       Paní Romana Vaňková se do naší soutěže přihlásila jednoduše proto, aby správně zhubla.
         Formu mediální soutěže paní Romana zvolila stejně jako její kolegyně, protože je to dobrá motivace. Znamená to tedy, že by všechny ženy měly chuť do cvičení, kdyby byly vyfocené v prestižním časopise a nadváha jim v podstatě do té doby jinak nevadí? Paní Romana pracuje v japonské firmě Panasonic. Bude se snažit vzhledem ke směnám, které má v práci, věnovat sobě maximum svého volného času a udělá pro to vše co bude v jejich silách.
        Paní Romana by chtěla za dobu dvou měsíců zhubnout alespoň 6 kg. Má ze sebe dobrý pocit a my věříme, že její pocit se záhy změní za výborný, až se jí podaří zbavit se prvních kil navíc!
 

         Pro paní Romanu je největší neřestí sladká čokoláda a dále nedostatek pohybu, což se potom podepisuje na její váze. Romana věří, že díky této soutěži určitě shodí nějaké to kilo dolů, seznámí se v Tigru s s novými lidmi. A hlavně také, že bude mít nakonec po všem tom úsilí, skvělý pocit z dobře odvedené práce. A to my doufáme také!

Tak vzhůru do toho a půl je hotovo!

  Romana s osobním trenérem Michalem

23.5. 2011 Hubnutí paní Vaňkové po 14 dnech

       S paní Vaňkovou jsme udělali diagnostiku pohybového aparátu a podle výsledků jsme sestavili vyhovující tréninkový plán, který zahrnuje cvičení na odstranění dysbalancí a zpevnění celého těla. Ačkoli nebyla nikdy v posilovně, hned si cvičení oblíbila a jde jí to skvěle. “Moc mě cvičení baví, nevím, proč jsem to nezkusila dříve“, prohlásila Romana. Všechny cviky provádí s pečlivostí a dodržuje správné tempo. Při posilování se hezky soustředí na provádění daného cviku, ale když se najde volná chvilka, tak se vždy usmívá. Paní Romana měla oslabené břišní svalstvo, tak jí posilování břišních svalů dává po každé zabrat, ale to není žádný problém, vše se poctivým cvičením brzy zlepší.

       Za necelé tři týdny se jí podařilo celkově zhubnout o 2,9 kg, z čehož úbytek tuku byl 4,3 kg a současný nárůst svalové hmoty o 0,8 kg. Obvod pasu se zmenšil o 4 cm a obvod přes boky je menší o celý 1 cm. Paní Vaňková zhubnula velké množství tuku, dokonce více než je obvyklé, ale cítí se skvěle a nemá hlad, což je ukazatel správného hubnutí a dobrého výsledku (tabulka na konci článku).

9.6. 2011 Výsledky paní Vaňkové po měsíci hubnutí

           Měření po dalších 14 dnech ukázalo zajímavé výsledky. Romana ubrala ze svojí hmotnosti další kousek, přesně tedy 0,7 kg. Co se jí líbí nejvíce, jsou rozměry pasu a boků, kde má o další centimetr méně a obvod stehna je také o 0,5 cm menší (tabulka hodnot na konci stránky).

          Jídelníček se snaží dodržovat, jak to je jde, jídlo si vaří sama a do práce si nosí připravené jídlo v krabičkách. Jednou si však dala jak říká “pěkný čokoládový dortík“, další neřestí jsou pro ni mandle “občas si dvě dám“, říká Romana. Rodina ji drží a snaží se jí pomáhat, hlavně manžel, který ji povzbuzuje jak po duševní stránce, tak i tím, že jí stejné jídlo jako ona. Kolegyně v práci se také pořád vyptávají, jak jí jde cvičení a dodržování jídelníčku, nebo i jak dopadlo měření :-D. Má tedy spoustu přátel, kteří pro ni budou hlasovat na internetových stránkách.

      Paní Romana se snažila cvičit často, aby měla co nejlepší výsledky, ale její tělo na cvičení není zvyklé a reagovalo vypověděním ramene. Kvůli tomu, že pracuje na směny, nemůže si tréninky správně rozdělit, tak cvičila 3 dny po sobě, kdy její tělo dostávalo zabrat a nestačilo se dostatečně zregenerovat. Následoval těžší den v práci a po něm začalo Romanu bolet pravé rameno. Nic vážného se nestalo, ale raději jsme doporučili cvičení v posilovně prozatím vynechat, ale to není problém, pokračovat v hubnutí může stále na běhacím pásu a jiných aerobních strojích. Sama říká, že jí cvičení už teď chybí a těší se, až si bude moci znovu zacvičit.

Doufáme, že do budoucna půjde vše dobře a nic nebude bránit Romaně k dosažení co nejlepšího výsledku.

4.7. 2011 Závěr po dvou měsících

Tak a je tu konec soutěže, ale to rozhodně neznamená, že bych přestala cvičit a dodržovat jídelníček. Závěrečným měřením můj boj s kily neskončil, ale naopak. Vím, že jsem to mohla zvládnout lépe, ale poslední měsíc mi prostě nevyšel…, takto okomentovala poslední měření  Romana Vaňková. Za cíl si Romana dala shodit 6kg, ale dokázala zhubnout 2,8kg, což rozhodně není nic špatného, je to pěkný výsledek. Sama řekla, že ty zbylá kila určitě zhubne a nehodlá se jen tak vzdát. Ještě by chtěla do cvičení zasvětit i sestru, aby měla s kým cvičit. Poslední měsíc byl hodně stresový, přestat kouřit chce hodně odvahy a bylo zde více faktorů, které nám zrovna nehrály do karet. Před posledním měřením byla paní Vaňková na oslavě a neodolala pokušení a dva dny si dost dopřávala, což se podepsalo na výsledném měření.

Na zdravé jídlo si zvykla lehce, řekla o sobě, že je celoživotní dietářka a proto jí jídlo nedělalo žádný problém, dokonce i manžel si zvykl jíst vše, co Romana uvařila. Také jí pochválil postavu a tím jí velice potěšil. Jediné co jí hodně chybělo byly banány, které v jídelníčku nebyly, ale velmi si oblíbila proteinové tyčinky Excelent od firmy NUTREND, která soutěžící sponzorovala a dodávala jim vysoce kvalitní doplňky stravy.

Paní Romana by chtěla poděkovat všem v Tiger Relax Clubu za příležitost, kterou ji dali Martin Matouš a Martina Matoušová. Dík patří také celému kolektivu trenérů a recepčním, kteří mi se vším vyšli vstříc a pomáhali mi.

Kontrolní měření

 Je v kategorii Obezita

měření

vstupní měření   6.5.2011     

kontrolní měření 23.5.2011 rozdíl kontrolní měření 8.6.2011 rozdíl Závěrečné měření 4.7.2011 rozdíl celkem
 Váha (kg)  87,5 84,6 -2,9 83,9 -0,7 84,7 - 2,8
 Výška (cm)  173            
 Věk  32            
 Obsah tuku v těle (%)  40,4 36,7 -3,7 36,7 0 37,6 - 2,8
 Váha tuku v těle (kg)  35,4 31 -4,3 30,8 -0,2 33,0 - 2,4
 Viscerální tuk (1)  7 6 -1 6 0 6 - 1
 Obsah svaloviny v těle (%)  26,6 28,5 +1,9 28,4 -0,1 28,2 +1,6
 Váha svaloviny v těle (kg)  23,3 24,1 +0,8 23,8 -0,3 24,7 +1,4
 Index BMI  29,2 28,3 -0,9 28,1 -0,2 28,2 - 1
 Bazální metabol. Ž (KJ)  6789,6            
 Obvod přes pas (cm)  88 84 -4 83 -1 86 - 2
 Obvod přes boky (cm)  115 114 -1 113 -1 113 - 2
 Obvod stehna (cm)  68,5 68 -0,5 67,5 -0,5 66,5 - 2
 energetický výdej (KJ)  16132            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘED PO PŘED PO